Plemena psů a jejich fotky

psí plemena

Rakouský krátkosrstý pinčHistorie plemene

Země původu je Rakousko. Tento pinč byl vyšlechtěn v Rakousku v 18. století. V zemi svého původu je dosud poměrně oblíbený, ale za hranicemi Rakouska se vyskytuje jen vzácně. Toto plemeno bylo patrně vyšlechtěno z německého pinče, kterému je velmi podobné. Jeho původním úkolem bylo hlídání zemědělských stavení a pomoc při hlídání stád dobytka.

Charakter

Pes hubící škodnou, vhodný do rodiny. Je to dobrý hlídač. Velmi živý, temperamentní, pohyblivý, odvážný, inteligentní a velmi dobrý krysařík. Rád štěká a je velmi oddán své rodině. Jsou dominantní vůči ostatním psům. Ostatními domácími zvířata akceptují, ale musí se již od štěněte zespolečenšťovat. K cizím jsou nedůvěřivý a udržují si odstup. Respektuje pouze jednoho pána, a to člověka, který ho vychovával a cvičil.

Popis

Měří v kohoutku 35 až 50 cm. Váží 12 až 16 kg. Trup má středně dlouhý, lebku širokou. Visící uši ne příliš velké. Hruď širokou a hlubokou. Ocas je zavinutý do kruhu a stočen na záda. Srst je krátká. Nejčastější barva je jelení hněď, ale i žlutá, černá, hnědá s žíháním, pozor na bílé odznaky, ty nejsou přípustné.

Základní péče

Stačí občasné kartáčování a odstraňování odumřelých chlupů a srst budete udržovat v dobrém stavu. Výchova rakouského krátkosrstého pinče by měla být přísnější, avšak i čestná a láskyplná. Rychle se učí a vynikají v kursu obratnosti i poslušnosti. Nejlepší prostředí je pro ně venkov a zemědělské prostředí, kde můžou mít vlastní teritorium a tak si uspokojí potřebu pohybu. Avšak můžete ho mít i ve městě, ale potřebuje pravidelné a delší procházky.