Plemena psů a jejich fotky

psí plemena

Německý boxerHistorie plemene

Země původu Německo. Původem pochází od mastifů a molosských dog, zavezených do střední Evropy ze středověkého Řecka asi před dvěma tisíci lety. Za předka boxera je považován tzv. brabantský býkohryz. O chov býkohryzů se starali především myslivci, kteří býkohryze používali k lovu větších zvířat. Jeho úlohou bylo uchopit zvěř a přidržet ji do příchodu myslivce. Proto musel mít pes co nejširší tlamu se široce postavenými silnými zuby. Psi neměli za úkol zabít ani poranit, ale pouze zdržet na místě. Proto je majitelé použili k chovu. Díky tomu došlo k chovatelské selekci, která přinesla psa se širokou tlamou a vyhrnutým čenichem - tedy německého boxera. V dnešní době jsou nejbližší příbuzná plemena německá doga a anglický buldok starého typu. Poprvé byl německý boxer na výstavě předveden v Mnichově v roce 1895.

Charakter

Pracovní pes, vhodný do rodiny. Veselý, přátelský, inteligentní, učenlivý, zvědavý, bouřlivý, živý a pohyblivý, velice oddaný své rodině. Rychle se učí. Perfektně vychází s dětmi. Dobře zespolečenštěný pes nebude mít problém ani s ostatními psy či domácími zvířaty. Je to výborný hlídač jak rodiny, tak pozemku. Návštěvu bouřlivě přivítá.

Popis

Psi měří v kohoutku 57 až 63 cm a váží 30 kg. Feny mají v kohoutku 53 až 59 cm a váží 25 kg. Jsou to středně velcí psi, atletické stavby těla, s mohutně vyvinutým svalstvem, čtvercového formátu. Hlavu mají výrazně zkrácenou se širokou a mohutnou čenichovou partií. Čenich nosu je černý, čelo vypouklé. Uši se nekupírují, jsou spíše menší, přiléhající k lícím, vysoko posazené. Velmi hluboký hrudník (jeho hloubka má odpovídat polovině kohoutkové výšky). Tělo široké, dlouhé. Ocas nakrátko kupírovaný, nesený vzhůru, vysoko posazený, s širokým základem. Srst mají krátkou, hladkou a přiléhající. Zbarvení žíhané nebo žluté, popřípadě s bílými odznaky a černou maskou. Bílá nesmí pokrývat více než třetinu těla.

Základní péče

Péče o srst není náročná. Stačí občas vykartáčovat gumovým kartáčem a to hlavně v době línání. Odnaučte ho bouřlivému chování (jako skákání na lidi). Je vhodný pro různé sporty. Jde mu výcvik i obratnost. Potřebuje hodně pohybu. V dospělosti mu nevadí ani běh za kolem. Mají rádi hraní a dovádění s ostatními psy i hraní s míčem.