Plemena psů a jejich fotky

psí plemena

MastifHistorie plemene

Země původu je Anglie. Jako druhé označení se používá „anglický mastif“. Plemeno pochází z dogovitých psů a to z mohutných Moloských dog. Mastifové se využívali pro ochranu domu, dvora a zvířat chovatele, a ve středověku pro lov velké zvěře. Předci Mastifa působili pravděpodobně již za doby Julia Césara v Bretani, avšak prokazatelný důkaz nám o tom chybí. Po druhé světové válce bylo toto plemeno ve Velké Británii na hranici vyhynutí. V dnešní době vidíme Mastifa velmi zřídka, a to především v USA a Velké Británii.

Charakter

Původně lovecký pes na vysokou a hlídací pes, dnes hlídací pes, vhodný do rodiny. Je to klidný, sebevědomý, trpělivý, ostražitý a inteligentní pes. Málo štěká a bude chránit své teritorium i lidi, které patří k jeho rodině. Pokud je dobře zespolečenštěn, nemá problém s ostatními zvířaty ani psy. Vůči dětem je mastif přátelský. K cizím se chová vyčkávavě a obezřetně.

Popis

Psi měří v kohoutku od 76 cm, feny od 70 cm. Váží 70 kg. Je to velký a těžký pes, je to nejtěžší plemeno světa, jedinci váží kolem 150 až 160 kg. Tělo je masivní, přiměřeně rostlé. Hlava větší, široká, kvadratická, velmi hluboká, s kratším čenichem. Na čele se zřídka tvoří vrásky. Uši jsou delší, přiléhající k lícím, visící. Hřbet a břicho široké, hrudník hluboký, svaly silné. Končetiny jsou svalnaté, se silnými kostmi a sevřenými prsty. Ocas vysoko nasazený, dosahující k hleznům, nesmí být nesen nad horizontální linií. Srst je krátká a má meruňkovou, stříbrnou, žlutou nebo žíhanou barvu, ale vždy s černou maskou.

Základní péče

O srst by se mělo pravidelně pečovat a to hlavně v době línání, kdy by se nejlépe pomocí gumového kartáče měly odstranit uvolněné a odumřelé chlupy. Měl by ležet na měkkém, aby se předešlo ošklivým otlakům. Na jídle by se u mastifa nemělo šetřit. Roste rychle a potřebuje plnohodnotnou stravu pro svůj růst. Mají vysoký práh bolesti. Je tvrdý sám k sobě a proto se může stát, že nemoc nebo zranění najdete až v pokročilém stádiu. K výchově potřebuje důslednost a mnoho lásky. V období vývinu, by jste měli regulovat jeho pohyb a nenechat mastifa nekontrolovaně běhat a hrát si. Všechna jeho energie by měla jít na vývin kostí, svalů a šlach. Dospělý pes má průměrnou potřebu pohybu. Nemají většinou rádi hry s míčem.