Plemena psů a jejich fotky

psí plemena

BulmastifHistorie plemene

Země původu je Anglie. Plemeno vzniklo v 2. polovině 19. století ve Velké Británii. Bulmastif je z 60 % mastif a ze 40 % buldok. Cílem bylo vytvoření ideálního psa, který by pomáhal lesníkům v boji s pytláky a byl dostatečně bojový i rychlý. Tento silný, rozhodný a bystrý pes je specialista na hon zvěře a pytláků. Přezdívku „noční lovec pytláků“ získal stopováním a zadržováním pytláků. Tento pes byl schopen pracovat nehlučně. Zaútočil až na povel, kdy pytláka povalil a přidržel u země, aniž by ho nějak poranil. Chovatelem tohoto plemene se stal hravě Vivian Hollendr. Oddanost a schopnost těchto psů je dostala i do služeb policie. V roce 1924 byl přiznán standard tohoto plemene anglickým Kennel Clubem.

Charakter

Hlídací pes, vhodný do rodiny. Je to vyrovnaný, klidný, ostražitý, přítulný a velmi poslušný pes. Málo štěká a je tvrdý sám k sobě. Bulmastif bude chránit svou rodinu i své teritorium. K dětem je tolerantní. K ostatním psům dominantní. Ostatní domácí zvířata snesou, pokud jsou již od štěněte zespolečenštěni.

Popis

Psi měří v kohoutku 63,5 až 68,5 cm a váží 50 až 59 kg. Feny mají v kohoutku 61 až 66 cm a váží 41 až 50 kg. Je to vysoký pes, se silným tělem a vypracovanými svaly, ale není těžkopádný. Jeho velká, objemná, kvadratická hlava má na čele lehké vrásky. Obvod lebky má odpovídat kohoutkové výšce. Čenich má kratší, široký a tvoří třetinu délky hlavy. Čelisti má mohutně vyvinuté. Mezi očima a na čele tvoří kůže vrásky. Malé, dozadu složené uši, ve tvaru písmene V dodávají hlavě kvadratický vzhled. Má rovný hřbet a široký a hluboký hrudník. Jeho ocas je vysoko nesený, u kořene široký, ke konci se zužuje, dosahuje až k hleznům, je rovný nebo zahnutý. Srst bulmastifa je krátká a může být žíhaná, žlutohnědá nebo červená. Pes má vždy tmavší čenichovou partii a uši. Jsou přípustné malé bílé odznaky na hrudi.

Základní péče

Péče o srst bulmastifa není náročná. Stačí použít gumový kartáč nebo masážní rukavici a odstranit jednou za čas odumřelé a uvolněné chlupy. Při jeho výcviku je třeba použít čestnou a důslednou výchovu a musí probíhat harmonicky. Tento pes je citlivý na váš hlas a potřebuje tedy pána, který nad ním bude mít převahu. Bulmastif není rozhodně pes do boudy. Potřebuje průměrné množství pohybu. Několik procházek denně, volné běhání a hraní, uspokojí jeho potřebu pohybu.