Plemena psů a jejich fotky

psí plemena

Belgický ovčák-MalinoisHistorie plemene

Země původu Belgie. Plemeno známe již ze středověku vyšlechtěno v 19. století. Používal se na farmách, kde hlídal a zaháněl dobytek. Je to velmi oddaný služební pes.

Charakter

Honácký, dnes hlídací pes. Vhodný do rodiny pro svůj obranářský charakter. Malinois je velmi pozorný, odvážný, tvrdý, inteligentní, pracovitý, dominantní a oddaný své rodině. Velmi dobře vychází s dětmi. Je-li od štěněte dobře zespolečenštěn ne má s ostatními domácími mazlíčky žádný problém. Jsou však dominantní vůči ostatním psům.

Popis

Psi mají v kohoutku 62 cm, feny 58 cm. Menší výchylky jsou přípustné (2-3cm). Váží přibližně 28 kg. Je to vodící pes a velmi lehce se pohybuje. Hlava má vysoko postavenou. Uši má vztyčené, vysoko nasazené a trojúhelníkové. Srst má krátkou, bledě narezavělou s černými konečky chlupů a černou maskou.

Základní péče

Srst malinoise nepotřebuje příliš mnoho péče. Čas od času vykartáčovat a to hlavně v období línání. Může být v boudě, pokud mu dáte dost péče a pohybu. Učí se poměrně rychle. Potřebují vyrovnaného pána. Někdy mají dominantní povahu, ale i tak jsou vhodní na výcvik, a to i na soutěžní úrovni. Rádi plavou, aportují, běhají vedle kola a hrají si s míčem.