Plemena psů a jejich fotky

psí plemena

Belgický ovčák - LaekenoisHistorie plemene

Země původu je Belgie. Tento ovčák byl vyšlechtěn ke konci 19. století v oblasti Atverpena křížením ovčáků různých velikostí a zabarvení. V roce 1891 byl v Bruselu založen Klub milovníků belgických ovčáků. V USA se belgický ovčák jmenuje pouze Groenendael a ostatní zvláštnosti jsou známé u oddělených plemen. Je uznán a rozšířen pouze ve Francii, Belgii a Nizozemsku.

Charakter

Vždy to byl pes honácký, hlídací a vhodný pro rodiny. Tento pes je pozorný, tvrdý a odvážný, pracovitý a dobrý hlídač s velkou výdrží. Dominantní, inteligentní a oddaný svým lidem. Vychází dobře s dětmi. Pokud jsou dobře zespolečenštěni, vychází dobře s ostatními zvířaty.

Popis

Psi mají v kohoutku 62 cm, feny 58 cm. Menší výchylky jsou přípustné (cca 2-3 cm). Váží 20 až 30 kg. Srst mají drsnou, bledě rezavou s mírně tmavším uhlováním na lících a ocase.

Základní péče

Srst tohoto plemene by se měla dvakrát do roka vyškubávat rukou. Nikdy nestříhat, protože mu tím poškodíte srst na mnoho let. Občas je třeba srst učesat řídkým hřebenem. Můžou žít v boudě, ale potřebují dostatek pohybu a pozornosti. Výchova těchto psů je snadná. Potřebuje jen sebejistého pána. Rádi se učí novým věcem. Výcvik je třeba často pozměňovat.